AA

Rozchodzi się o dzieci!

Nowa kampania społeczna. 

www.rozchodzisieodzieci.pl

Stowarzyszenie OPTA  od wielu lat wspiera rodziny, które przechodzą przez kryzysy. Jednym z największych i najboleśniej przeżywanych jest rozpad związku. Widzimy to w naszej  pracy terapeutycznej i psychoedukacyjnej.

Decyzję o rozstaniu podejmują dorośli, ale dotyka ona wszystkich członków rodziny. Najbardziej bezbronne są tu dzieci. Nie mają wpływu na decyzje rodziców, a muszą ponosić ich konsekwencje.

Swoimi dziecięcymi siłami starają się przetrwać ten niezwykle trudny czas. Rodzice, będąc na ostrym zakręcie swojego życia, często nie zauważają, że dzieci też ten zakręt pokonują.

Kampania społeczna Rozchodzi się o dzieci  wspiera rodziców w ich staraniach ochrony dzieci w czasie rozstania. Specjalistki Stowarzyszenia OPTA mówią, jak rozpoznać, że z dziećmi dzieje się coś niedobrego. Pokazują, jak oddzielić rolę partnera od roli rodzica. Pomagają, jak zauważyć, co może być krzywdzące dla dzieci w czasie rozstania rodziców.

Jeśli myślisz o zakończeniu swojego związku, wejdź na stronę rozchodzisieodzieci.pl i zobacz jak przygotować do tego dzieci. Gdy jesteś już w trakcie rozstania, przyjrzyj się swoim relacjom z dziećmi. Gdy ktoś w Twoim otoczeniu się rozstaje, zobacz jak mądrze możesz wesprzeć jego i jego dzieci.

Zapraszamy na  www.rozchodzisieodzieci.pl wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak przejść przez rozstanie i nie skrzywdzić dzieci.

maz     mcsp Kampania jest współfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.